KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13862058
nr 1386 2058
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Etsning, Figur. Signerad, numrerad 85/100. Motivet: 32x26, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:21:52
21/3 16:20:32
500 kr
22/3 18:16:52
22 mar